Obsah

Beskydský folklor

Srdečně zveme do Dřevěnky na Fojtství na výstavu fotografií z folklorních slavností v regionu "Beskydský folklór".

Autorem výstavy je pan Marcel Kunz.

Výstava bude v prostorách Dřevěnky na Fojtství k vidění od 2.6. do 10.7.2020.

Co nám o sobě Marcel Kunz prozradil?

"Jsem fotograf na plný úvazek, pracuji jako fotoreportér pro třinecký Hutník, Zwrot a další tištěná a internetová média což mě udržuje v kondici fotografa.
Bydlím v Třinci a moje hlavní oblast působnosti je třinecko, jablunkovsko a těšínsko.
Vystudoval jsem Automatizační a výpočetní techniku, pracoval v Tesle, Třineckých železárnách a po roce 1991 OSVČ jako počítačový programátor, fotograf a kameraman. Dnes již fotograf a kameraman.
S fotografií jsem začínal ještě v devadesátých létech minulého století, kdy jsem byl členem třineckého foto klubu pod vedením Rudolfa Homy. Fotilo se na film, vyvolávalo a na pravidelných pondělních srazech v třineckém kulturním domě hodnotilo a kritizovalo výsledky a ty nejlepší fotografie šly na výstavy.
Přijali mě tehda i na konzervatoř obor fotografie kde jsem studoval do listopadu 1989, ale po revoluci se otevřely nové možnosti, tak jsem začal podnikat a na studium nezbyl čas.
Mnoho aktivit je spíše na škodu tak v roce 2012 jsem začal vše mimo focení utlumovat a zcela se věnovat focení. Měl jsem více času na studium fotografie a postpocesu, učil, se, zkoušel, přemýšlel ještě dřív, než jsem zmačknul spoušť. K focení jsem přibral natáčení, studoval řeži, kameru a střih. Může se to zdát jako další nesmyslné nabalování činností, ale díky tomu jsem se naučil vystavět smysluplný foto příběh podle zákonitosti kinomatografie což mě posunulo o notný kus dále kupředu.
Focení mi už docela šlo, tak jsem začal fotit pro noviny, z počátku zejména pro třinecký Hutník a začal dostávat celostránkový prostor pro své fotoreportáže. Dnes už to bude přes stovku celostránkových reportáží.
Minimálně jednou ročně vystavuji fotografie v rámci činnosti třineckého fotoklubu a občas pořádám i autorskou výstavu.
Co říct na závěr? Hodně fotím akce třineckého Country klubu a mám zde i stálou expozicí fotografií".

Setkání s autorem proběhne 2.6.2020 v 16:00

Prosíme o dodržování hygienických pravidel při návštěvě výstavy: maximálně 7 návštěvníků najednou s rozestupy 2 m s výjimkou členů domácnosti, provedení dezinfekce rukou u vstupu na výstavu.

Děkujeme

Datum konání: 2. 6. 2020 - 10. 7. 2020 začátek od 16:00

Místo konání: Dřevěnka na Fojtství - Mosty u Jablunkova, Mosty u Jablunkova

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 38.3 dní

Příloha

Vytvořeno: 20. 5. 2020
Poslední aktualizace: 20. 5. 2020 11:04