Obsah

"Fauna a flóra Beskyd" a "Portrét a život starých horalů"

PlakátSrdečně zveme do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova na dvě výstavy fotografií mosteckého fotografa Jana Kufy Kičeroka.

Výstavy s názvem "Fauna a flora Beskyd" a "Portrét a život starých horalů" budou k vidění od 10.10.2019 do 22.11.2019.

Vernisáž výstavy a setkání s autorem proběhne ve čtvrtek 10.10.2019 v 17:00.

Fotografie Jana Kufy Kičeřoka se objevují na výstavách po celé naší republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.
Kolik těch výstav proběhlo, kolik jich nainstaloval, už dnes nezjistíme. Pan Kufa při sté výstavě přestal s jejich počítáním.
Jan Kufa Kičeřok umí vyfotit snad všechno, ale nejjistěji se cítí při fotografování portrétu. V portrétech, které vytvořil, můžeme vždy najít štěstí, radost, humor, soustředěnost, laskavost, starost a hlavně životní moudrost. Určitě si všichni pamatujete na křest jeho knihy „Od portrétu k dokumentu“ na Mostořském létě 15. 8. 2015. Kmotrem této fotografické publikace se stal Jindřich Štreit, ikona české umělecké fotografie, a doprovodný text k ní napsal Milan Motyka, předseda Fotoklubu Jablunkov. Kniha, kterou si můžete koupit v našem informačním centru, představuje dramatický dech beroucí příběh „Lesního muže“.

Nově nainstalovaná výstava Jana Kufy Kičeřoka má dvě části. První z nich - „Fauna a flora Beskyd“ vystihuje jeho fascinaci nedotčenosti přírody a obdiv gigantičnosti padlých a dožívajících stromů. Druhá část výstavy nese název „Portrét a život starých horalů“ a odráží autorovu zálibu pozorování starších lidí a pokoušení se zachytit tváře s vtisknutými osudy a životními cestami.

„Jen díky přírodě, která mi dala zrak, mohu vnímat okolí přes hledáček fotoaparátu. Až si ho příroda vezme zpět, možná tady zůstane kratičký záznam o mém vidění.“ To jsou slova autora a my vás spolu s ním srdečně zveme do Dřevěnky na Fojtství k zhlédnutí výstavy.

Datum konání: 10. 10. 2019 - 22. 11. 2019 začátek od 17:00

Místo konání: Dřevěnka na Fojtství, Mosty u Jablunkova

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 43.3 dní

Plakát


Vytvořeno: 4. 10. 2019
Poslední aktualizace: 23. 10. 2019 10:47