Obec Bystřice
Bystřiceoficiální stránky obce

Životní prostředí

Spalování suché trávy a větví

Datum: 16. 4. 2018

Jarní čas znovu láká občany, zahrádkáře, chataře a chalupáře k práci a úklidu na zahrádkách včetně odstraňování biologického odpadu, který se často pálí. Vznikající dým vesměs obtěžuje sousedy a přináší i řadu problémů také hasičům, kteří musí často vyjíždět na případy nehlášeného spalování klestu, suché trávy, dřevního nebo jiného biologického odpadu. Toto pálení bývá navíc vesměs přestupkem podle zákona o ochraně ovzduší, který řeší odbor životního prostředí MěÚ v Třinci

Zajímá nás, co dýcháme - projekt "Čistý komín"

Zajímá nás, co dýcháme - projekt "Čistý komín"

Datum: 10. 1. 2018

S nastalým zimním období se jako každoročně začínají objevovat kouřící komíny, kde je na první pohled patrné, že se topí něčím, co není palivem a co se mnohým ekologicky myslícím občanům nelíbí. Upozornit na problematiku znečišťování ovzduší nevhodným způsobem vytápění v domácnostech osvětovou metodou si klade za cíl projekt webové a mobilní aplikace Čistý komín. "Věříme, že tím, že společně vytvoříme mapu čoudících komínů, se nám podaří zapůsobit na “špindíry-komíny” a motivovat veřejnost ke změně - výměně starého kotle za nový, volbě ekologičtějšího paliva apod. Naším přáním je, aby všechny čoudící komíny a zdroje znečištění postupně přešly na čistější způsob vytápění tak, že naše děti budou znát v budoucnosti pouze čistý komín". Realizátorem projektu je obecně prospěšná společnost "Čisté nebe".

Kotlíková dotace 2014

Datum: 17. 3. 2014

Pro letošní rok byl opět vyhlášen program podpory ekologického vytápění výměnou starých nevyhovující kotlíků za nové splňující nejnovější ekologické předpisy v požadavcích na kvalitu provozu.

Povinnosti provozovatelů malých zdrojů

Povinnosti provozovatelů malých zdrojů

Datum: 26. 6. 2012

Provozovatelům malých stacionárních zdrojů ukládá zákon č. 86/2002 Sb. (úplné znění vyhlášeno v zákoně č. 472/2005 Sb.) o ochraně ovzduší některé povinnosti, z nich nejdůležitější je povinnost pravidleně k 15. únoru příslušného roku podat opznámení o provozování malého zdroje zněčištění a každé dva roky provést autorizovanou osobou měření účinnosti spalování, měření množství vypouštěných látek a kontrolu stavu spalinových cest a protokol o provedení těchto úkolnu předložit příslušnému orgánu ochrany ovzduší.

Úřad

Virtuální prohlídka

Kalendář svozu odpadů

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15
16
17
18
19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29
30
31
1 2 3 4

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Kvalita ovzduší

měřící stanice
Třinec - Kosmos

mobilní aplikace SmogAlarm

Zdravá obec a MA 21

logologo

Logo MSK

Logo MSK

Karpatské terénní naučné centrum

foto

loga

Obec Bystřice

Bystřice