Obec Bystřice
Bystřiceoficiální stránky obce

Projekty v obci

Projekty v obci Bystřice

Turistické informační centrum v Bystřici zkvalitňuje své služby 1

Turistické informační centrum v Bystřici zkvalitňuje své služby

Datum: 23. 8. 2023

Obec Bystřice realizuje projekt s názvem Zkvalitnění služeb TIC Bystřice v roce 2023, na jehož realizaci získala spolufinancování z Moravskoslezského kraje v rámci dotačního titulu „Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji v roce 2023“.

Logo

Obnova podlah v tělocvičnách ZŠ Bystřice č.p. 848

Datum: 1. 8. 2022

Obec Bystřice získala finanční prostředky na rekonstrukci povrchu stávajícího vnitřního sportoviště – velké i malé tělocvičny v ZŠ čp. 848.

Studie pro optimalizaci obecního systému nakládání s odpady v obci Bystřice 1

Studie pro optimalizaci obecního systému nakládání s odpady v obci Bystřice

Datum: 28. 11. 2019

Obec Bystřice pořídila studii pro optimalizaci systému nakládání s odpady, která obsahuje návrh optimálních činností pro předcházení vzniku odpadů a efektivnější nakládání s nimi.

Připravovaná splašková kanalizace v lokalitě Karpentská

Připravovaná splašková kanalizace v lokalitě Karpentská

Datum: 15. 4. 2016

Obec Bystřice se rozhodla dovybavit splaškovou kanalizací poslední větší lokalitu v obci - Vendryňské Zadky. Využije se před několika lety dobudovaná splašková kanalizace ve Vendryni, na kterou bude nová kanalizace napojena.

Omezení parkování před budovou OÚ

Datum: 23. 7. 2015

V souvislosti s výstavbou polyfunkčního domu v centru obce došlo k omezení užívání provizorního parkoviště před budouvou OÚ.

Prodloužení nové místní komunikace z lokality Farské k DPS

Datum: 6. 2. 2014

V letošním roce by mělo být realizováno prodloužení v nedávné minulosti postavené nové komunikace v lokalitě Farské až k cestě ke stadionu. Cílem akce je odvést část dopravy z kapacitně nevyhovujících místních komunikací ve stávající zástavbě v lokalitě Farské na kapacitnější síť místních komunikací kolem stadionu a k Cihelně. Po zahájení realizace budou další informace uvedeny v sekci "Nové investiční akce" v části "Obec Bystřice".

Výstavba chodníku podél nové příjezdové komunikace k parkovišti v areálu ZŠ.

Datum: 3. 2. 2014

Po zkušenostech z provozu nové příjezdové komunikace k parkovišti v areálu ZŠ, která měla zajistit zvýšení bezpečnosti děti na hlavním příchodu do areálu vyloučením vozidlové dopravy se ukázalo, že i tato nová komunikace je hojně využívána dětmi pro příchod ke školám. Proto zastupitelstvo obce rozhodlo o její doplnění o chodník, který bude sloužit nejen pro příchod ke škole, ale bude rozšířen i k DPS pro zajištění pohodlného přistupu jednak do areálu a škola a dále přes pěší zónu i do centra obce, tak i k autobusové zastávce u evangelického kostela. Po zahájení realizace budou další informace uvedeny v sekci "Nové investiční akce" v části "Obec Bystřice".

Dostavba dalších větví splaškové kanalizace

Datum: 16. 1. 2014

Obec Bystřice připravuje výstavbu dalších větví splaškové kanalizace v lokalitě "Na Pasekách". V návrhu rozpočtu na rok 2014 na ně vyčlenila finanční prostředky a zajistila vydání potřebných povolení. Další informace je po zahájení stavby možno nalézt v sekci "Nové investiční akce" na webu obce v části Obec Bystřice.

Zainvestování lokality Farské

Datum: 3. 2. 2012

Obec Bystřice připravuje pro zainvestování vlastních stavebních pozemků v lokalitě Farské, které by chtěla za zvýhodněných podmínek poskytnou vlastníkům rodinných domů v obci, které jsou určeny k demolici v souvislosti s výstavbou přeložky silnice I/11. Akce se dostala do plánu investičních akcí obce, na které byly vyčleněny i finanční prostředky a na kterou se podařilo zajistit i dotace z ministerstva zemědělství, SFDI a Moravskoslezského kraje. Další osud této plánované akce je možno sledovat v sekci "Nové investiční akce" na webu obce v části Obec Bystřice

Úřad

Virtuální prohlídka

Kalendář svozu odpadů

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3
4
5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17
18
19
20
21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Kvalita ovzduší

měřící stanice
Třinec - Kosmos

mobilní aplikace SmogAlarm

Zdravá obec a MA 21

logologo

Logo MSK

Logo MSK

Karpatské terénní naučné centrum

foto

loga

Obec Bystřice

Bystřice